Walcownie Ostrowieckie

WOST S.A.

O firmie

WOST S.A. tworzy nowocześnie zarządzany zespół doświadczonych hutników, wybitnych specjalistów w naszej branży. Dzięki temu otwieramy się na nowe koncepcje, trudne wyzwania i realizujemy nietypowe zlecenia. Tworzymy produkty wykorzystywane w budownictwie, drogownictwie czy energetyce.

WOST S.A. wiodący producent produktów hutniczych

Walcownie Ostrowieckie WOST S.A. to wiodący krajowy i europejski producent profili gorącowalcowanych. Nasza oferta produktów i usług została wypracowana w oparciu o bieżące potrzeby rynkowe. Walcownia zapewnia klientom podaż szerokiej gamy produktów o zróżnicowanych gatunkach i parametrach. Czyni to z nas stabilnego i rzetelnego partnera biznesowego, odgrywającego ważną rolę w łańcuchach dostaw.

Walcownie Ostrowieckie WOST S.A. w obecnej lokalizacji prowadzą działalność produkcyjną od 2015 roku. Walcownie znajdują się przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego 12a, na terenie „Starej Huty” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przyjęta przez nas polityka  to strategia prowadzenia odpowiedzialnego biznesu i ochrony środowiska polegająca na ciągłym, zintegrowanym i zapobiegawczym działaniu w odniesieniu do procesów, produktów i usług zmierzającym do ciągłego zwiększania efektywności produkcji, redukcji ryzyka utraty zdrowia i zanieczyszczenia środowiska.

W praktyce oznacza to stosowanie technologii generujących mniej zanieczyszczeń do środowiska oraz optymalizację procesów produkcyjnych pod kątem efektywności energetycznej i ich oddziaływania na środowisko.

Dla nas jako producenta działania proekologiczne mają szczególne znaczenie. Z powodzeniem wdrożyliśmy zintegrowany system ISO w tym ISO 14001:2015 stosowany w odpowiedzialnym zarządzaniu środowiskiem, a obecnie jesteśmy w trakcie wdrażania modelu ekozarządzania i audytu EMAS (ang. EcoManagement and Audit Scheme).

Nasza historia

1811Powstanie Huty.
1885Utworzenie Spółki Udziałowej Zakładów Ostrowieckich.
1886Przekształcenie spółki w Towarzystwo Akcyjne Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich.
1889Uruchomienie pierwszego pieca martenowskiego o pojemności 15 t.
1890Uruchomienie walcowni średniej i nowego warsztatu mechanicznego.
1891Zakończenie budowy odlewni żeliwa; rozruch drugiego pieca martenowskiego.
1892Uruchomienie trzeciego pieca martenowskiego; rozruch warsztatu obróbki mechanicznej części wagowych i wykańczalni osi kolejowych.
1893Wykonanie fundamentów pod wielki piec nr 2 z nagrzewnicami Cowpera (pierwszy piec powstał przy budowie huty); zasiedlenie pierwszego bloku przeznaczonego dla pracowników zakładu.
1897Podwojenie ilości osób zamieszkałych na terenie zakładu z 5 tys. (w 1890 roku) do 10 tys.
1898Uruchomienie elektrowni o mocy 500KW; pierwszy wytop stali z pieca martenowskiego nr dziewięć.
1899Rozruch pieców martenowskich nr 10 i 11 oraz walcowni blachy uniwersalnej.
1900Uruchomienie 12. pieca martenowskiego (o pojemności 25 t); start produkcji w walcowni dużej; oddanie do użytku ambulatorium fabrycznego.
1936Powstanie Centralnego Okręgu Przemysłowego - najważniejszej inwestycji przemysłowej czasów II RP; dynamiczny rozwój Huty.
1939Wejście w skład Reichswerke AG für Berg- und Hüttenbetrieb Hermann Göring - koncernu będącego własnością III Rzeszy.
1940Rozwój produkcji i wzrost zatrudnienia do 4634 robotników.
1942Produkcja na poziomie: surówka 4100 - 4300 ton miesięcznie, stal 5870 - 7000 ton miesięcznie.
1944Demontaż maszyn i urządzeń w części wydziałów.
2003Podział Zakładów Ostrowieckich na starą i nową część.
2015Start działalności Walcowni Ostrowieckich Wost S.A.
2022Rebranding Walcowni Ostrowieckich Wost S.A.

Co nas wyróżnia

swatchbook-solid

Szeroka oferta

Posiadamy szeroką ofertę produktów, które cechują się najwyższą jakością wykonania docenioną na całym świecie.

cogs-solid

Tradycyjna technologia

Produkujemy na tradycyjnych liniach, które ciągle unowocześniamy. Realizujemy tradycyjny proces walcowania i przeprowadzamy walcowanie dwukierunkowe.

file-signature-solid

Niestandardowe realizacje

Na potrzeby budownictwa czy energetyki realizujemy niestandardowe zamówienia zgodne z wymaganiami klienta.

leaf-solid

Ekologiczne podejście

Dla nas działania proekologiczne mają szczególne znaczenie – ciągle modernizujemy linię produkcyjną zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.

hourglass-end-solid

Szybki termin realizacji

Zapewniamy szybki proces realizacji zamówienia. Wszystko dzięki sprawnej linii produkcyjnej oraz wysokim zapasom stanów magazynowych.

undo-alt-solid

Częste cykle produkcyjne

Częste cykle produkcyjne znacznie przyśpieszają wykonywanie zamówień dla naszych klientów.

Nasze produkty na świecie